Інформаційна безпека під час війни

Дата: 28 лютого 2023 о 12:40

Інформаційна безпека під час війни: покрокова інструкція для дітей.

Для дітей та підлітків інтернет залишається світом розваг та спілкування з друзями. Але важливо пам’ятати, що за позначкою геолокації на пості чи фотографії, веселим відео в соціальній мережі чи одним повідомленням може ховатися справжня небезпека. Особливо під час війни, коли інфопростір використовують окупанти для військових нападів на українські міста.

Любі діти, пропонуємо вам корисні правила безпечної поведінки в інформаційному просторі.

Чого не робити в жодному разі:

Якщо хтось із користувачів у мережі просить у вас приватну інформацію (особистий номер телефону чи номер батьків, де батьки працюють, де родина зараз перебуває, яка ситуація в місті, де розміщується військова техніка в місті чи військові об’єкти) — таку інформацію в жодному разі не можна передавати! Навіть якщо це онлайн-друг, якого ви знаєте в реальному житті. Адже зараз дуже часто особисті профілі зламують для отримання інформації або створюють фейкові профілі.

Не можна знімати розміщення та пересування військової техніки та військових у місті! Оскільки окупанти можуть переглядати відкриті профілі українців для визначення місця розташування військових для подальшого нападу. А також злочинці можуть намагатися вести листування з вами для шантажу чи примушування до отримання інформації про розміщення техніки в місті.

Не можна знімати місця вибухів та потрапляння снарядів, оскільки окупанти можуть використовувати фото- та відеодані, які потрапили в мережу, для коригування подальшого нанесення вогню по місту.

Не переходьте за невідомими посиланнями, які були надіслані в приватні повідомлення в будь-якій соціальній мережі чи месенджері. Адже за ними можуть ховатися хакерські атаки.

Шановні батьки! Якщо ви переглядаєте та обговорюєте новини з дитиною, варто переконатися в їхній правдивості. Усі новини, заяви високопосадовців та обмеження в містах краще повторно перевірити в офіційних каналах комунікації, на офіційних сайтах державних установ, в офіційних Telegram-каналах посадовців.

Якщо вас автоматично додали до невідомих груп, важливо відписатися від них та заблокувати їх. А також розповісти про це дорослим.

Якщо вам хтось пише з проханням допомоги або виконати спеціальне завдання, треба повідомити про це дорослим. Варто разом зробити скріншот групи, повідомлень. Батькам через онлайн-форму звернутися до кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Що мені варто зробити для власної безпеки?
Свій профіль в соціальних мережах варто зробити закритим: щоб писати мені, переглядати вміст її сторінки могли лише ті, кого ви додали у друзі.
Пам’ятайте, що все, що ми пишемо та публікуємо в мережі, навіть у приватних повідомленнях, назавжди залишається в інтернеті. Тому перед публікацією ще раз оцініть, чи може ця інформація будь-яким чином нашкодити вам або вашим близьким?
А під час війни — нашим містам та захисникам?

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.